Bugun...Hayrabolu'da Su Sıkıntısı Çözüme Kavuşuyor


facebook-paylas
Tarih: 07-12-2022 08:09

Hayrabolu'da Su Sıkıntısı Çözüme Kavuşuyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ’nin Hayrabolu Çerkezmüsellim Mahallesi’nin bir kısmında yaşanan su sıkıntısını çözmek amacıyla hayata geçireceği Hayrabolu İlçesi Çerkezmüsellim ve Hedeyli Mahalleleri İçme Suyu Hattı İle Depo ve Terfi Merkezi İnşaatının temel atma töreni 9 Aralık Cuma günü saat 14.30’da gerçekleşecek.

 

 

 

Proje kapsamında Çerkezmüsellim Mahallesi nüfusunun bir kısmının yaşadığı yerleşim yerlerinde üst kotlar ile depo seviyesi aynı kotlarda olduğundan yaşanan su sıkıntısını çözmek adına, 1 adet 50 m³’lük biriktirme içme suyu deposu, 1 adet terfi merkezi yapımı ve iletim hattı ile mevcut şebekeye bağlanarak yaklaşık 50 abonenin bulunduğu bölgeye sorunsuz su verilmesi planlanıyor. Ayrıca; Hedeyli Mahallesinde yaşayan nüfusun sağlıklı ve yeterli içme suyu ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Kadriye Mahallesinde bulunan depoda 1 adet paket terfi oluşturularak 4.992 metre 90 mm çaplı HDPE borularla Hedeyli Mahallesinde bulunan depoya suyun getirilmesi hedefleniyor. Çalışmalar tamamlandığında; söz konusu iş için yaklaşık 7.000.000,00 TL’lik yatırım gerçekleşmiş olacak.

 

 

 

Çerkezmüsellim Mahallesinde; mevcut depo seviyesi ile aynı kotda bulunan bölgelere su gitmemesi sebebiyle 50 m³’lük içmesuyu deposu ve manevra odası ile 140 m, Ø110 mm çaplı 10 atü PE hat yapılacak. Hedeyli Mahallesinde; Hedeyli Mahallesinde yaşanan su sıkıntısı sebebiyle Kadriye Mahallesinde Hedeyli mahallesine 5 km Ø90 mm çaplı 10 atü PE hat ve Kadriye mahallesinde 50 m³’lük içmesuyu deposu ve manevra odası yapılacak. Kutlugün Mahallesi: Kuyu ile iletim hattı arasında 110 metre Ø110 mm çaplı 10 atü PE hat yapılacaktır.

 

 

 

Başkan Kadir Albayrak, “Çerkezmüsellim Ve Hedeyli Mahalleleri İçme Suyu Hattı İle Depo Ve Terfi Merkezi İle İlçemizin Önemli Bir İhtiyacı Karşılanacaktır.”

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hayrabolu ilçemizde temel atma törenini gerçekleştireceğimiz Çerkezmüsellim ve Hedeyli Mahalleleri içme suyu hattı ile depo ve terfi merkezi ile ilçemizin önemli bir ihtiyacı karşılanacaktır. Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak il genelinde altyapı alanında başlattığımız atılım hız kesmeden devam ediyor. Her şey Tekirdağ ve Tekirdağlı vatandaşlarımız için. Ben, projemizin hayırlı olmasını diliyor, 9 Aralık Cuma günü gerçekleştireceğimiz temel atma törenimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. ”dedi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HAYRABOLU Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

1

 

 

Murat Vakitçi 

Yazılarını Oku 

Köşeli-Yorum

Gündeme Dair

   

 

 

Kod Adam 

Yazılarını Oku 

Kod Sanattır

Teknoloji Dünyasında Yeni Gelişmeler

 

 

 

Leman Can 

Yazılarını Oku 

İş İnsanı - Yazar

Gündeme Dair

 

SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI